Вшанування пам'яті
Нобелівська премія
Франко на сьогодні єдиний український поет, щодо номінування якого на здобуття Нобелівської преміїз літератури доступні відомості (інформація про номінантів є закритою впродовж 50 років).
Географічні об'єкти
На його честь 1962 року місто Станіслав було перейменовано в Івано-Франківськ, а також селище міського типу Янів було перейменовано в Івано-Франкове.
Також на вшанування Івана Франка названо вулиці та площі у багатьох містах України (зокрема, вулиці в Івано-Франківську, Києві, Львові, Тернополі, Черкасах, Хмельницькому, площа у Львові) та кількох населених пунктах Росії (Москва, Липецьк, Перм, Тула, Чебоксари), Казахстану й Канади.
На його честь названо астероїд 2428 Каменяр.
Лицьова сторона банкноти номіналом 20гривень. 2000
Лицьова сторона банкноти номіналом 20гривень. 2003
Марка України номіналом 70 копійок
Марка України номіналом 3000 купоно-карбованців. 1994
Монета номіналом п'ять гривень випущена до 150-річчя Івана Франка (реверс). 2006
Пам'ятники
Докладніше у статті Пам'ятники Іванові Франку
Пам'ятники Іванові Яковичу Франку є в різних містах України та за кордоном. Монументи Франкові — поету, письменнику, вченому-енциклопедистові, громадському діячеві встановлені переважно на заході України, де він жив і працював, однак є і в інших містах по всій країні й навіть за кордоном (Відень, Ліпік). А серед областей України чи не найбільше на Івано-Франківщині — названій на його честь.
Фестивалі
27—29 липня 2012 року в Нагуєвичах відбувся «Франко Фест» — музично-мистецький фестиваль, присвячений Іванові Франку.
Музеї
Побачити та торкнутись аутентичних речей Івана Франка можна у будинку-музеї Франка у селищі Криворівня, Верховинського району. У цьому будинку окрім Франка надовго зупинялись Леся Українка і Михайло Грушевський. Ще один музей Франка розташований у селі Лолин. У Калуші відкритий Музей-оселя родини Івана Франка. У Львові діє Національний літературно-меморіальний музей Івана Франка(в будинку письменника).
· Будинок Івана Франка уЛьвові. Зараз тут розташовано музей письменника
Музей у селіКриворівня
Пасажирський лайнер «Іван Франко»
У 1964 році в Німецькій Демократичній Республіці для Чорноморського морського пароплавства був побудований океанський лайнер «Іван Франко» (заводський номер 125, номер IMO 5415901). Порт приписки Одеса.
Восьмипалубне судно будувалося на верфі VEB Mathias Thesen Werft Wismar у Вісмарі, проект 301, німецьке позначення — Seefa 750 (нім. Seefahrgastschiff für 750 Passagiere — морське пасажирське судно на 750 пасажирів)[21].
Всього було побудовано п'ять лайнерів цього проекту «Іван Франко», «Олександр Пушкін», «Тарас Шевченко», «Шота Руставелі», «Михайло Лермонтов». Судно «Іван Франко» було головним, тому весь клас суден носить ім'я «Іван Франко».